Turvallisesti nettiin
 

Siin saavad noored koomiksilaadsete lugude vahendusel käsitleda infoturbealaseid teemasid. Lisaks infoturbealasele informatsioonile on lugudes ka vastavaid ülesandeid ja mõtteainet pakkuvaid olukordi.

Õpilased võivad lood ise läbi töötada, kuid see on võimalik ka väikestes gruppides või õpetaja juhendamisel. Eelkõige on lood mõeldud erinevatele vanusegruppidele, kuid neid saab kasutada ka vastavalt õpilaste oskuste tasemele.

7-10 aasta vanustele lastele mõeldud lood


Lugu "Lõputu mets" jutustab 9-aastasest Mikust, kes õpib kasutama arvutit ja elektronposti. Loos antakse lugejaile ülevaade interneti olemusest ja sellest, mida seal teha saab. Samal ajal saab lugeja teada, et internetis leidub ka halbu asju, mille vastu tuleks ennast kaitsta.

"Anni uued sõbrad" on loo "Lõputu mets” järg ja see jutustab Miku nõbust Annist. Lugu keskendub interneti avalikule ja avatud olemusele, internetis käitumise reeglitele, piltide avaldamisele ja autoriõigusele.

11-14 aasta vanustele mõeldud lood


Loo "Rooma grupp" alguses saab kooli näiteringis osalev Emma oma tundmatult jututoakaaslaselt käsikirja. Loos käsitletakse muuhulgas autoriõigust, arvutikaitset ja paroolide olulisust.

"Segadused ja vahejuhtumid" koosneb lühilugudest, milles käsitletakse internetis leiduva informatsiooni õigsust, fotode ja teksti avaldamisega seonduvat vastutust, inimeste kohtumist internetis ja partnervõrke.

Lugude jaoks peab internetibrauseril olema Flash-liides. Kliki siia, kui Sinu arvutis seda ei ole.