Internet toob laste ja noorteni fantastilised võimalused avastamiseks, üksteisega ühenduses olemiseks ja loominguks. Siiski kaasnevad interneti kasutamisega ka riskid. Tegemist on avatud aknaga, mille taga laiuv maailm kuulub täiskasvanuile ja sisaldab paljutki sellist, mis lastele ei sobi.

Kuidas saavad vanemad abistada oma lapsi nende riskide vähendamisel? Lihtsat vastust sellele küsimusele ei ole olemas - riskid on erinevad ja need sõltuvad lapse vanusest ja arvutioskustest.

Olulisim on kaitsta Su oma arvutis peituvaid isikuandmeid, hoides arvuti viirustest puutumatuna ja uuendades pidevalt selles leiduvat tarkvara. Laste korral on võimalik andmeturvalisust suurendada filtriseadete kasutamisel ja mitmes programmis leiduvate sisufiltrite abil.


Loomulikult on arvuti töökorras olek alati väga oluline. Siiski on internet laste ja noorte jaoks eelkõige sotsiaalne keskkond, milles on võimalik tutvuda nii uute sõprade kui ka vaenlastega. Internetis on võimalik saada haiget ja langeda pettuse või väärkohtlemise ohvriks. Usun, et parimat kaitset pakub alati terve mõistuse järgimine. Olulisim on anda lastele interneti ohtudest teada nii, et nad käituks ohutult. Samuti tuleb olla olemas juhuks, kui las soovib arutleda interneti kasutamisega seonduvatel mis tahes teemadel.