Internetis on mõndagi sellist, mis lastele ei sobi. Suurt osa sellest on võimalik blokeerida mitmesuguste filtrite abil. Oluline on, et sedalaadi tehnilised võimalused ei jääks ainsaks vahendiks, mis Sinu last ebasobiva materjali eest kaitseb. |
|||
Ohutu keskkond
Kõige mõistlikum on luua lastele ohutu keskkond, mis võimaldab neil pääseda ligi täiskasvanute eelneva heakskiidu saanud lehekülgedele. Selleks, et laps pääseks ligi ainult varem kindlaksmääratud ohututele lehekülgedele, on võimalik kasutada internetibrauseri seadeid. Kui Su laps soovib sellisel juhul külastada mõnd uut lehekülge, pead Sa esmalt lisama selle lehekülje aadressi heakskiidetud lehtede nimekirja. Windowsi operatsioonisüsteemide kasutajatel on ohutute keskkondade loomine lihtne.
Lapsele on vaja operatsioonisüsteemis luua personaalne kasutajakonto. Selle abil on võimalik kindlaks määrata lapse juurdepääsuõigused ja internetibrauseri seaded.
Lisainformatsioon:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/et-EE/Help/94331d67-0f0e-478a-99f0-114e8451d06b1061.mspx
http://www.arvutikaitse.ee/?p=17
Sissetuleva kommunikatsiooni piiramine
Filtrite ja blokeerimissüsteemide abil on võimalik piirata ka seda, kellega laps interneti teel ühendust võtta saab. Lisainformatsiooni leiad elektronposti kasutamist ja kiirsõnumivahetust käsitlevaist sektsioonidest.
Lehekülgede ajalugu
Internetibrauseri lehekülgede ajaloo (Page History) funktsioon võimaldab Sul näha, mis lehekülgi on teised arvutikasutajad viimasel ajal külastanud. (Samas on lehekülgede ajalugu lihtne kustutada).
Vihje
Mida peaksid tegema juhul, kui Su laps kohtab internetis ebameeldivaid või sobimatuid materjale?